.

.
Spina bifida ve hidrosefali hastası biricik kızıyla evde etkinlikler yapan, okul öncesi oğretmeni bir anneyim.

4 Ağustos 2015 Salı

Emekleme dizliği yapımı (Crawling knee pad construction)


Kızım ilk emeklemeye başlayınca yapmıştım bu dizliği, diğer etkinliklerden fırsat bulupta paylaşmayı unutmuşum. Kızım emekleyeli daha iki üç gün olmamıştı, benim içim dayanmıyordu ya dizleri acıyorsa diye, bir yandan öyle mutluydum ki emeklediği için ama bir şeyler yapmalıydım o yüzden netten araştırdım, böyle bir dizliğin hazırları da varmış ama onu alıp eve gelene kadar bir hafta geçerdi, bekleyemedim. Hemen kendim yapmaya koyuldum. Malzemeler zaten evde olan şeyler; çorap elyaf ve halı kaydırmaz. 10dk da hazır.
 Çorapları topuk bölümünün hemen altından kestim ve ayak altına gelen kısmın içine elyaf doldurdum. Açık olan yerini elimde diktim. Diktiğim bu parçayı topuk üstüne gelecek şekilde diktimki dizleri biraz da olsa korusun diye... En son halı kaydırmazı da üzerine diktim. Bu sayede yerler parke olduğu için kaymadan emekleyebilecek canım kızım.
Geçtiğimiz aylarda hava soğuk olunca iki üç kat pijama çorap olduğu için giydirmiyordum bu dizliği fakat bu ay acayip sıcak yavrum bacakları çıplak emekleyince, hemen geri çıkardım ve giydiriyorum.

Bu aralar parka gitmeyi çok seviyor canım kızım ama orda yerlerde emeklemek istiyor. Dizlerinin acımasına dayanamadığım için artık dizliklerini takıyorum hem bacakları acımıyor hem de üstü kirlenmemiş oluyor :-)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder