.

.
Spina bifida ve hidrosefali hastası biricik kızıyla evde etkinlikler yapan, okul öncesi oğretmeni bir anneyim.

25 Ekim 2015 Pazar

Kızımın anne yapımı mutfağı( My daughter's mother made ​​kitchen DIY)


 Kızıma yaptığım basit mutfağı da paylaşmak istedim sizinle yapımı çok kolay oldu ama önemi o kadar büyük ki anlatamam. Çünkü evde bi devrim yaptık ve televizyonu evden kaldırdık.
Ben Ebrar doğmadan yine 4 ay önce televizyonu kaldırdım ve yaklaşık 1 yıl televizyonsuz yaşadım. Ebrar 8-9 aylık olunca evde aileler tarafından baskılar da artınca bizde tekrar bagladik. Zamanla canım kızım televizyon bağımlısı olmaya başladı. yaptığım onca oyun etkinlik varken kaçıp kaçıp televizyon başına gidiyordu. gelen kimsenin yüzüne bakmıyor sadece televizyon izliyordu. Bu iş beni cok üzüyordu. Aslında bazı anneler böyle bi çocuk yetistirmekten çok mutlu olabilirler yürüyüp ortalıği dağıtmayan sadece televizyon izleyip oturan bi çocuk ama ben tam aksi çok üzülüyorum. Kızımın sürekli hareket etmesi lazım ki bir nevi fizik tedavi olsun. yeni şeyler keşfedip konuşmayı öğrenmesi zekasını geliştirmesi lazım çünkü gelişim alanlarında birçok çocuktan geriyiz. böyle gün boyu televizyon başında hiç bir ilerleme olmadan oturması bizi rahatsız etti ve babasıyla karar verip kaldırdık televizyonu.
      Şimdi ne oldu dersiniz... Ebrar birden bire açıldı dikkat süresi uzadı, yeni kelimeler söylemeye başladı, kimseyle iletişim kurmazdi şimdi kendini sevdirmeye başladı. Çokkkk  ise yaradı çok kk....
      Benim açımdan çok zor oluyo ama çok mutluyum yorulsam da  kızımda ki gelişimi görünce tüm yorgunlugum geçiyor. tabi şimdi haliyle her yer oyuncak. her yeri boya kalemleriyle çiziyor. sürekli beni yanına çağırıp birlikte oynamak istiyor bende işten gel evde yemek temizlik çamaşır bulasik ütü,gezmeler alis verisler misafir agirlamalar bir yandan da yeni oyunlar hazirlamakla uğraşmak... yorucu ama o kadar zevkliki hersey...
      Yapılışıda çok basit oldu. resimleri çıktı alıp üzerinden şeffaf laylonla kapladim. MobilyacılarIn kullandığı ahşap kartelalardan da ağaç tutkali ile yapıştirarak raf yaptım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder